06/05/08

Mükemmel Şekil, İdeal Kullanım


Tesa iki kez iF products design award 2008 ödülünü kazandı
İyi tasarımın işareti sadece memnun edici görünüm deildir, kullanım kolaylığıda önemlidir. Mükemmel tasarım, şekil ve kullanımın mükemmel evliliğine heveslenir, tesa ürünlerinin, ofiste, evde ve okulda günlük hayatımızı daha kolay ve daha yaratıcı hale getirmesinde kullanılan ilke. Uluslarası kazanılmış iF product design award (iF ürün tasarım ödülü) jürisi, etkileyici tasarım dışında, üründe kolay kullanılırlıkda aramaktadır. Uzmanlar, tesa’da aradıklarını bir değil iki kez buldular ve tesafilm® Mini Dağıtıcı ve tesa Powerstrips® Küçük Dikdörtgen Kanca ürünlerini ödüllendirdiler.
tesa Powerstrips® Hook Rectangular

tesa Powerstrips® Hook Rectangular

tesa Powerstrips® Dkdörtgen Kanca
tasarım kalitesi, üretim ve material seçimi göz önünde bulundurularak, jüriyi oluşturan baş tasarımcılar tesa’nın iki üründen de eşit derecede etkilendiler. Jüri başkanı Fritz Frenkler, “ sadece bir ürünün sadeliği ve kullanım kolaylalığını tanıyabilenler uzun süreli başarının tadını çıkarabilir ve ‘Yeni Modernizm’e katkıda bulunabilir.” diyor.

tesafilm® Mini Dağıtıcı ergonomik şekli ile izleyenleri hayran bıraktı. Çekici tasarımı tesafilm® Rulosunu tam kavrayacak şekilde tasarlanmıştı. Ergonomik şekli sağlam tutuş ve aynı zamanda kullanım kolaylığı garantilemektedir. Dağıtıcı kompakt ve kullanılabilir ve iki elinizide onarmalar, maket projelerinde ve paketlemede serbest bırakacaj şekilde parmağa da takilabilir.

tesa Powerstrips® Kanca Küçük Dikdörtgen tesa ürünleri arasına yeni katıldı ve 2008 Temmuz ayından ihtibaren piyasaya çıkacaktır. Kancalar, mükemmel ve güncel bir şekle sahip ve beyaz ve mat krom gibi popüler renklerde bulunmaktadır.

tesa Powerstrips® Hooks Small Rectangle are a new addition to the tesa product range and will be commercially available starting in July 2008. The hooks have a clean, updated shape and come in the popular colors of white and matte chrome. Mütevazı tasarımları, ev, atölye ve ofis gibi her ortama uyum sağlayacak şekildedir. Bu çok yönlülük jürinin oyunu kazandı ve Powerstrips® yapıştırıcı teknolojisinin adını ayrıca duyurmasına imza attı.

Iki ödülde Hanoverda düzenlenen 4 Mart 2008 CeBIT Bilgisayar Ticaret Fuarında verildi.

Dünyaca tanınan bir tasarım ödülü
iF ürün tasarım ödülü dünyaca tanınan bir tasarım yarışmasıdır. Bu sene ki ödüller için, 35 ülkeden 2771 katılımcı başvurmuştur Hanoverda yer alan Uluslararası Forum Tasarım, CeBIT Hanover ve Hanover Messe Ticaret Fuarı ile birlikte 1954 yılından beri endüstriyel tasarım için bu pretijli uluslararası ödülü vermektedir. iF ürün tasarım ödüllerinin jürisi uluslararası başarıya sahip en iyi tasarımcılar tarafından kurulmaktadır ve bilgisayardan, ofis aksesuarına, ev eşyasından fitness araçlarına kadar 14 ayrı kategoriyi değerlendirmektedir. Powerstrips® kancaları ‘Ev Eşyası’ kategorisinde, tesafilm®
Mini Dağıtıcıda ‘Ofis/Ticaret’ kategorilerini kazanmıştır.

Pressebilder zum Herunterladen

Galeriye başla (4 items)